:: MÁGIA ::


Mindenki feszegeti a témát egy ideig, aztán inkább hagyja, minthogy nem létezik felesleges róla beszélni. De a mágia létezik, csak nem mindenkinek jut tehetség ahhoz, hogy használja is. Ez az erő megfoghatatlan s a használók sem igazán tudják honnét fakad, de gyanítják, hogy a hitből ered és az akaratból, de ha ez így van, akkor minden képesség mágián alapul. Ez viszont már nem igaz, a mágia egy különös erő, ami befolyással bír a valós dolgokra, aminek felhasználásával el lehet érni, hogy ami eltört, az ismét összeálljon, a fehér fekete legyen és akár egy ember is repülhet az égen, mint egy madár.
Elsősorban fogékonyság kell a mágiára, ez jelentheti azt, hogy valaki egyszerűen érzi a furcsaságokat a közelében, más mágiaérintetteket, szellemeket, félholtakat, démonokat. Jelenlétként, egy érzés, hogy van ott valamit, de az is lehet, hogy lát valamit, aminek nem olyannak kéne lenni, ez teljességgel jelemtől függ.
Napjainkban a mágia erői korlátozottak, mivel erőssége függ a belé vetett hittől is, s mostanság elég kevesen hisznek benne. Így, akik képesek is használni csak bizonyos formáiban tudják megtenni, használni. És ezek szerint háromféle mágiahasználatot,, irányzatot különböztetünk meg, azaz bűbáj mágiát, elemi mágia és idéző mágia.
Mielőtt azonban ezt a két fajtát megbeszélnénk meg kell említeni a mágiával felruházott tárgyakat, amik lehetnek egyszerű hétköznapi dolgok is, mint egy villa, vagy váza, de magasztosabb is, mint egy kristály, vagy kard. Ezeket a tárgyakat vagy egy istenség áldotta meg, ruházta fel mágiával, vagy egy haldokló mágus ruházta erejét arra a tárgyra. A lényeg viszont az, hogy általuk egyszerű emberek is képesek lehetnek mágiát használni, a lehetnek pedig nem véletlen, mivel nem biztos, hogy az illetőben van elég akarat és kitartás, hogy az erőt irányítsa. Az e féle mágikus erő, csak annyit és olyan minőségűt biztosít, amellyel felruházták.

:: SZINTEK ::


Mágia érzékeny: mindazok, akik még nem használják tudatosan az erejüket. Olykor-olykor végeznek varázslatot, de azok gyengék, kiszámíthatatlanok és irányíthatatlanok.
Kezdő: azok, akiknek már sikerült az alapokat elsajátítani és könnyebb, kisebb varázslatokat végre tudnak hajtani. De hajmeresztő mutatványoktól még igen távol állnak, arról nem is beszélve, hogy a komolyabb, erősebb varázslatok igen megterhelik a szervezetet és az ebből való felépülés napoktól kezdve, hónapokig is tarthat.
Haladó: az erős középmezőny, akik már ismerik a legtöbb varázslatot és magabiztosan hajtják azokat végre. E mellett, egy-egy erősebb varázslattal is megpróbálkozhatnak és ha megvan hozzá a kellő kitartásuk, akkor akár sikerülhet is nekik végrehajtani. De a mesterszintű varázslatok ugyan olyan megterhelőek rájuk nézve. Általában 16 és 30 éves korára jutnak el idáig a varázslók.
Erős: bonyolultabb igéket és igazán nehéz, hosszadalmas varázslatokat is képesek végrehajtani. Azonban nem mindenki mondhatja el magáról, hogy erős varázsló. Nem csak tudás, a benne szunnyadó erő nagysága is számít, amit ugyan akarattal és kitartással lehet fejleszteni. Aki e mellet dönt, nagyjából mire betölti a századik életévét, már erős varázslónak mondhatja magát. Akiben pedig eléggé ég a mágia igen fiatalon is erőssé válhat, min 20évesen.
Mester: azon kevesek, akik tiszta vérvonalból származnak, mert sajnos számít a vér, a legtöbb esetben. Ezen mágusoknak már a kisujjában vannak a varázslatok, amiket kis hibaszámmal képes is végrehajtani, ám már nem a tanulás inkább a tanítás foglalkoztatja őket. Sajnos a mestermágusok hajlamosak megfeledkezni bizonyos szabályokról és belemélyednek a sötét tudományokba, s nem kevesen a nagy hatalom miatti nagyravágyás folytán ott is ragadtak.

:: MÁGIA ÁGAK ::


:: bűbáj mágia ::

ez a mágiaforma a legelterjedtebb és egyben a legtágabb is. Ennek használatához nincs is másra szükség, mint a varázslatok ismerése és nem csak a mágikus szavak és igék, hanem a kiváltott hatás és annak megszűntetési módja is ide tartozik. Benne foglaltatik az elemetál mágiák alapjai ami annyit jelent, hogy tüzet és meleget képesek teremteni, de akár hideget, vagy üres poharat vízzel megtölteni, de behatóbb irányításuk nincs felette. Fény, hang, idő, tér, természetmágiákat foglal még magába, amit kiegészítenek még a sötétebb mágiák is. Ezek az árny, halotti mágia. Az elmemágiához külön tehetségre van szükség, mert nem megtanulható.
A megtanulása évekig tart és ezt általában minél hamarabb elkezdik, de a szülők többnyire csupán az alapokat nyújtják át gyermekeik részére. A tanulás vérmes részét igazi mestermágusokra hagyják, akik viszont szívesen tanítanak.

:: elemi mágia ::

mi más is lehetne, mint a természeti elemek teremtése és irányítása. A varázslatok erőssége függ a mágiahasználó tudásától, felkészültségétől és kitartásától. Elemi mágusok egy elemet uralhatnak és átlagos szinten sajátíthatják el a bűbáj mágiát. Lássuk az elemeket.
- föld : megtartónak is szokták emlegetni. Eme elemet művelő mágusok hatalma nem csak a föld és származékainak irányítására terjed ki hatalma, hanem mindenre, ami a földből származik, vagy a földben megtalálható. Azaz, ásványi anyagok, beleértve a drágaköveket is és a növények minden formáját, de az állatok irányítása is ide tartozik. Néhány elemnél még fel fog bukkanni.
A föld elem használatával, lehet mozgatni, gólemet alkotni, vagy egyszerű sziklaakadályokat létrehozni, ahogy mocsarakat és futóhomokot is, vagy éppen azt eltűntetni. Minden mágusnak kialakul a maga saját stílusa, egyesek az előbb említett módszereket alkalmazzák inkább, de vannak olyanok, akik inkábba növényekkel manipulálnak, amiket ugyan úgy képesek mozgatni és valamiféle támadó alakba formálni. Megemlítendő, hogy akik inkább növényi mágiára fordítják tehetségüket, többnyire nem állnak meg itt. Kísérletezésekbe kezdenek és saját növényeket hoznak létre, amik csak a létrehozónak engedelmeskednek, ez fontos. Továbbá, ők azok akik mindenféle szereket is kotyvasztanak, ehhez viszont elhivatottság kell!
- víz : az éltető, ahogy méltán hívják, hiszen az élet is a vízből indult. Kettőssége még is szembetűnő, rengeteget ad, köztük a legfontosabbat is, de ha haragos, akkor ép olyan kegyetlenül képes pusztítani, mint a tűz. A víz mágusai többnyire igen megfontoltak és képesek higgadtak maradni a legszorosabb helyzetben is, de varázslataik ereje viszont nő, lényegében így vezetik le a feszültséget. Képesek tehát a vizet irányítani, bármilyen formájában, bár itt is megjegyzendő, hogy bár mind képesek a jeget is irányítani, akadnak, akik csak a vízre és akadnak olyanok , akik csak a jégre koncentrálnak. Így természetesen a fő képességük erősebb lesz másokénál, míg a másik gyengébb, vagy azonos szintű, gyakorlástól függően.
Egy tényező azonban még megemlítendő, a vihar. Erről külön címszó alatt olvashatsz.
- levegő : a sohasem nyugvó, ahogy a szelet szokták jellemezni. Ezen elemet alatt sokan valóban csak a szelet értik, pedig a levegő minden összetevője ide tartozik, amivel igen csak meglepetést lehet okozni. A levegőmágus nem csak a szelet irányíthatja kedve szerint, vagy akár még meg is jelenítheti, bár ez nem kevés erőbe telik, el is vonhatja, de elvehet bizonyos alkotórészeket, mint például az oxigén.
Erejükkel megváltoztathatják a viharok erősségét irányát, de fel is erősíthetik, ám a szélviharokon kívül más viharokat, ha csak nem megfelelő hozzá a légkör nem tudnak idézni. Tornádókat viszont gond nélkül létrehozhatnak, még olyan helyeken is, ahol ennek esélye egyenlő a nullával.
- tűz : a pusztító, ahogy mindenki gondol erre az elemre. Emberek és vadak egyaránt félték és félig a mai napig is, bár sokan úgy néznek rá, mint egy megszelídített állatra. A tűz viszont nem megszelídíthető, meleget és oltalmat nyújt, de egy kis figyelmetlenség elég ahhoz, hogy mindent elpusztítson a környezetében, vagy még annál is többet.
A tűz elemmel bíró mágusok gyakorta lobbanékonyak és keserűek is, mivel erejük közel e legpusztítóbb a többi közül és ezért gyakorta kerülnek a kiközösítettek közé. Nem is csoda, hogy sokan válnak ténylegesen olyanná, mint maga a tűz. Tehát a mágusok képesek tűzet gyújtani, manipulálni és formába önteni, illetve kioltani.
- vihar : a tűz mellet a másik legveszélyesebb elem, vagy inkább csak ág. A viharmágusok tudása a legtágabb, mivel ismerik mind a négy eleme varázslatait és használni is képesek, bár csak is kombinációkban. Ezek, föld-szél, föld-víz, föld-tűz, szél-víz, szél-tűz és természetesen a fordítottjai, vizet tűzzel sosem kevernek, mivel azok kioltják egymást. Illetve a szél és föld párosítás is igen megterhelő lehet a mágusra.
Tehát a vihar elemét irányítók képesek lehetnek bárhol bármikor vihart idézni, de az, hogy az milyen elemekből tevődik össze, azt eldönthetik. Az ember könnyen találhatja magát egy hurrikánban, vagy porviharban, de még lávában is. A viharmágusok képesek lehetnek felhasználni elemi mágus társaik varázslatait a sajátjaikhoz.

:: idéző mágia ::

egy igen ősi és sokáig tabu mágia volt, mivel olyan dolgokba is engedett beleszólást, amibe nem lett volna szabad és ez most sincs így. Akinek mágikus tehetsége ebben teljesedik ki, mondhatni, hogy a legerősebb mágusok közül valók, ez nem jelenti azt, hogy egy elemi mágus ne lenne képes legyőzni egy idézőt. Ezek a mágusok más idéző mágiákat is képesek uralni és e mellett képesek a bűbáj mágiát is megtanulni. Idézés közben azonban egyik idéző mágus sem képes bűbáj mágiát alkalmazni, csak is akkor, ha idézésre szolgáló erejüket nem arra fordítják.Lássuk, ma melyik formáit ismerik.
- idéző : ez a fajta mágia a szavak hatalmán alapszik, ha a használó elég ügyes és jól bánik a szavakkal, akkor képes bármilyen mágikus, vagy egyéb támadást visszaverni. Ehhez azonban nem elég, ha néhány szót egymás után tesz, kénytelen egy kerek mondatban leírni a támadás sorsát. Mi történik a támadással, el lehet folytatni, vagy vissza lehet fordítani, akár átalakítva a támadóra.
Hihetetlenül nagy koncentrációt és leleményességet követelő mágia és nem árt az ellenfél könnyű kiismerésének jellemzője sem, mivel a támadásokat is szavakkal kell előidézni.
- halott keltő : a legbűnösebb mágia, ami valaha is létezett. Régen és most sem nézik jó szemmel azokat, akik a halottakkal játszanak, ezek lehetnek holttestek és lelkek is. De lelkeket csak is mestermágus képes visszahozni és irányítása alatt tartani, aki nem elég erős és képzett hozzá, az megtudhatja, milyen amikor egy szenvedő lélek szinte széttépi a testét. Általában az ilyen félresiklott varázslatoknak köszönhető a legtöbb itt ragadt bosszúálló szellem, mivel ha egy szellemet valaki visszahoz a túlvilágról, abban csak negatív érzések lesznek fellelhetők. A jó érzései az átlépéskor szétszóródnak.
Tehát, alapvetően egy halott keltő, holtakat hoz vissza az életbe, erejével képes ideiglenesen megállítani a test oszlását és hozzájuthat információkhoz is. Ehhez nem minden esetben kell a lélek, megtudható, hogy hogyan halt meg a test, mit tettek vele és ő mit tett, bár tiszta képet sosem lehet látni.
- démonszülő : az idéző mágiák másik kérdőjeles megvalósulása. Ezek a mágusok olyan lényeket képesek az oldalukra állítani, egy megidézést követően, amik nem léteztek, vagy már nem léteznek. Vagyis egy közönséges mesekönyvre hullatott egy csepp vérükkel képesek belőle bármelyik szereplőt húsvérré tenni. Egy mágus egyszerre egyetlen egy bestiát képes megidézni, illetve ugyan így démont és szellemet is, ám akisebb, jelentéktelen lényekből akár három tucattal is felvértezheti magát. Ezek azonban irányításra szorulnak, mert értelmük kevés, de a hozzájuk szükséges erő csupán töredéke annak, amit egy értelmes lény irányítása megkíván.
Lényegében a démonszülő mágusok, nem varázslatokkal harcolnak, hanem különböző síkokról, vagy akár a képzeletükből megidézett lényekkel.
Egyedül az ő esetükben fordulhat elő, hogy képesek bűbájt használni, de csak is abban az esetben, ha a megidézett lény a szövetségesük. Idéző mágus és megidézett lény, legyen az bármi, úgy jöhet létre szövetség, hogy a mágus vérével köti meg kettejük közt a szerződést, amiben a lelkét a megidézet lénynek szolgáltatja, mikor meghal. Addig ezt a szövetséget más nem képes felbontani, de talán még a megkötő sem.